Zabiegi złuszczające to procedury, które pozwalają nie tylko na usuwanie zanieczyszczeń cery, ale też na rewitalizację i odmłodzenie skóry. Dermabrazja laserowa polega na intensywnej stymulacji naskórka i skóry właściwej, czego efektem jest pobudzenie procesów regeneracyjnych. Cera po zabiegu staje się gładka, napięta i elastyczna. Co warto wiedzieć o dermabrazji laserowej?

Czym jest dermabrazja? Jakie są jej rodzaje?

Dermabrazja to określenie zabiegu, polegającego na mechanicznym ścieraniu naskórka oraz górnych warstw skóry właściwej. Pod tą nazwą kryje się grupa zabiegów, wykorzystujących różne technologie. Do najpopularniejszych rodzajów dermabrazji należą:

  • dermabrazja laserowa,
  • mikrodermabrazja diamentowa,
  • mikrodermabrazja korundowa,
  • mikrodermabrazja wodna.

W zależności od intensywności złuszczania dermabrazja umożliwia redukcję różnego rodzaju problemów skórnych – zarówno powierzchniowych, jak i tych głębszych. Specjaliści z Kliniki Ambroziak w Piasecznie wyjaśniają, że zabieg ten ma zastosowanie m.in. w leczeniu blizn po ospie i trądziku, rozstępów czy przebarwień. Ponadto dermabrazja pozwala na wygładzenie skóry, spłycenie zmarszczek i przywrócenie młodego wyglądu.

Na czym polega dermabrazja laserowa?

Dermabrazja laserowa polega na zastosowaniu wiązki lasera w celu złuszczenia naskórka poprzez wywoływanie na jego powierzchni regularnych mikrouszkodzeń. Urządzenie podgrzewa tkankę, czego efektem jest odparowanie wody i powstanie drobnych kanałów w strukturze skóry. W rezultacie powstają równomierne uszkodzenia naskórka i skóry właściwej na leczonym obszarze. Stanowi to dla organizmu sygnał, aby rozpocząć intensywne procesy odbudowy.

Dermabrazja laserowa powinna być wykonywana przez doświadczonego lekarza w gabinecie medycyny estetycznej. Przed zastosowaniem lasera konieczna jest konsultacja, która pozwala wykluczyć przeciwwskazania. Następnie lekarz dokładnie oczyszcza skórę pacjenta i znieczula ją dla zapewnienia pełnego komfortu podczas złuszczania naskórka. Procedura trwa od 30 minut do nawet dwóch godzin. Miejsce zabiegowe zostaje zabezpieczone specjalnym opatrunkiem, który chroni odsłoniętą skórę przed czynnikami zewnętrznymi. Zazwyczaj należy nosić go od 7 do 10 dni.

Efekty działania dermabrazji laserowej

Dermabrazję laserową można wykonać na różne obszary ciała. Zabieg na twarz stosuje się głównie w celu wygładzenia nierówności i odmłodzenia skóry. Przy pomocy lasera można pozbyć się zmarszczek oraz blizn potrądzikowych. Intensywne złuszczenie naskórka przyczynia się również do rozjaśnienia przebarwień i wyrównania kolorytu skóry. Dermabrazję laserową można wykonać na całe ciało, np. w celu redukcji rozstępów po ciąży. Ciekawym zastosowaniem zabiegu jest dermabrazja skóry głowy, która ma działanie wzmacniające cebulki włosowe i pobudzające wzrost włosów.

Efekty dermabrazji laserowej nie pojawiają się od razu. Skóra na początku jest bardzo podrażniona i daleko jej do atrakcyjnego wyglądu. Stopniowo jednak dochodzi do odbudowy kolagenu i elastyny, z których w głównej mierze składa się ludzka skóra. Niedoskonałości stają się mniej widoczne. Efekty dermabrazji zależą od wyjściowej kondycji skóry. Czasem wystarczy jeden zabieg, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty. W wielu przypadkach jednak konieczne jest przeprowadzenie kilku sesji, zgodnie z zaleceniami lekarza.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach medycyny estetycznej, kliknij tutaj.

Comments are closed.

Pin It