Zaprojektowanie przestrzeni wypoczynkowej w ogrodzie jest dzisiaj niezwykle proste. Przytulny zakątek w ogrodzie wykreować można przy pomocy samych mebli ogrodowych, ale też pergoli, oświetlenia ogrodowego czy dodatków. Jak samodzielnie stworzyć takie miejsce?

 

Zakątek w ogrodzie, w którym odpoczywa cała rodzina!

Tworząc wypoczynkowy zakątek w ogrodzie, warto pamiętać, że miejsce takie ma służyć wszystkim domownikom. Najchętniej wykorzystywanymi meblami są komplety wypoczynkowe, w których skład wchodzą narożne kanapy, fotele, leżanki ogrodowe. W mniejszych ogrodach świetnie sprawdzą się kompaktowe komplety kawowe. Doskonałym sposobem na zakątek w ogrodzie są meble technorattanowe – cenione są one zarówno przez wzgląd na wysoką odporność na uszkodzenia, ale też niebanalny design. Komplety technorattanowe są rozbudowane – znaleźć w nich można sofy, fotele, leżanki, fotele wiszące. Kolekcje uzupełniane są o dodatki takie jak donice technorattanowe oraz skrzynie ogrodowe. Zakątek ogrodowy z meblami technorattanowymi może być dekorowany przy pomocy eleganckich lampionów – w ten sposób otoczenie zyska na estetyce. Zakątek w ogrodzie w tym stylu warto osłonić przed słońcem przy pomocy pergoli ogrodowej.

 

Zakątek w ogrodzie jako miejsce obcowania ze sztuką użytkową

Niebanalnym sposobem na zakątek w ogrodzie są meble modułowe. Kolekcje mebli modułowych składają się z kilku elementów, które w zależności od potrzeb mogą być łączone lub wykorzystywane oddzielnie. Daje to wiele możliwości na aranżację. Uzupełnieniem takiej przestrzeni może być nowoczesny parasol ogrodowy, który skutecznie ochroni przed słońcem. Funkcjonalne parasole posiadają kilka punktów regulacji, dzięki czemu możliwe jest precyzyjne ustawienie kąta padania cienia.

 

 

Comments are closed.

Pin It