Każda kobieta chce mieć długie i piękne paznokcie. Do tego celu warto zastosować metodę żelową ich zdobienia. Jest ona bardzo nowoczesna i stosowana w wielu krajach.

Metoda żelowa zdobienia paznokci – dlaczego warto?

Nowoczesna metoda żelowa zdobienia paznokci, która pojawiła się w świecie usług manicure, pozwala wzmocnić słabą płytkę paznokcia specjalnym żelem. Możliwe jest nadanie jej pożądanego kształtu. Celem jest uzyskanie niesamowitych efektów. Dlatego warto postawić na metodę żelową zdobienia paznokci.

Jak się okazuje, możliwość wzmocnienia płytki paznokcia żelem pojawiła się stosunkowo niedawno, lecz szybko stała się bardzo popularna w branży kosmetycznej. Nie jest w tym nic dziwnego, ponieważ taka metoda ma bardzo dużo zalet. Przede wszystkim zmniejsza łamliwość paznokci oraz pobudza ich szybszy wzrost. Co więcej, po nałożeniu produkty płytka jest równa, zadbana oraz błyszcząca.

Zalety metody żelowej zdobienia paznokci

Zaletą takiej metody jest fakt, że procedurę można wykonać na paznokciach dowolnej długości oraz kształtu. Stosowanie żelu nie uczula, a ponadto nie powoduje żadnych podrażnień. Dla pań, których problemem są słabe oraz kruche paznokcie, utwardzanie żelem jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Co istotne, ta metoda zdobienia płytki nie zajmuje sporo czasu. Prawidłowo wykonana będzie cieszyła oko nawet przez cztery tygodnie. Co istotne, bezbarwny oraz bezzapachowy żel budujący można zastosować jako bazę pod warianty kolorowe, a ponadto lakiery hybrydowe.

Sporo pań zastanawia się, na czym polega utwardzanie płytki metodą żelową. Okazuje się, że cały proces złożony jest z paru podstawowych etapów. Bardzo istotne jest wykonanie wszystkich we właściwej kolejności.

Metoda żelowa zdobienia paznokcia – jak się do niej zabrać?

Bardzo istotne jest przygotowanie oraz odsłanianie płytek. Na samym początku stosowana jest bazowa warstwa żelu, a kolejno warstwa modelująca. Następnym korkiem jest oczyszczenia oraz nadanie paznokciom pożądanego kształtu. Kolejno nakłada się ostatnią warstwę żelu. Potem przeprowadzane jest odtłuszczanie. Na samym końcu specjaliści zalecają posmarować skórki oliwką zmiękczającą.

W przypadku żelowej metodzie zdobienia paznokci bardzo istotną funkcję spełnia też żel do budowania płytki. Mowa tutaj o polimerowej substancji syntetycznej, która twardnieje dzięki zastosowaniu lampy ultrafioletowej. Taki kosmetyk pomaga wymodelować paznokcie, wydłużyć je, a ponadto zmienić ich kształt. Najlepiej zakupić go od uznanego producenta.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda żelowa zdobienia paznokci.

Comments are closed.

Pin It