Podczas doboru nart trzeba kierować się swoimi umiejętnościami, wagą oraz wzrostem. W Krakowie znajduje się sklep narciarski, w którym można je zakupić bądź wypożyczyć w bardzo przystępnej cenie.

Narty Kraków – jakie kupić?

Jeżeli celem jest kupno dobrych nart, trzeba wziąć pod uwagę to, jakie trasy narciarskie są wybierane. Istotne jest też to, od ilu lat uprawia się tę dyscyplinę sportu. W czasie zakupu nart nie zawsze trzeba sugerować się ceną. Najlepiej jest dobierać narty dostosowane do naszych umiejętności.

Od paru lat istnieje trend skracania długości dobieranych nart, jednakże nie warto popadać w skrajności. Okazuje się, że zbyt krótkie narty powodują niekorzystną zmianę środka ciężkości. Co więcej, są mało stabilne oraz przy dużych prędkościach nierzadko wypadają z zakrętów.

Narty Kraków

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem są narty, które sięgają do poziomu naszego podbródka bądź czoła. Mowa tutaj o nartach o krótszym promieniu skrętu. Natomiast dla ludzi początkujących najlepiej dobrać narty na poziomie brody, czyli około 15 centymetrów poniżej wzrostu. Dzięki temu jazda będzie wygodna i bezpieczna.

Narty dla ludzi jeżdżących bardziej agresywnie powinny mieć długość taką samą jak wzrost narciarza. Po zakupie desek trzeba pamiętać o odpowiednim ustawieniu siły wypięcia wiązań. Najlepiej będzie wtedy, kiedy zrobi to profesjonalny serwis. Warto zaznaczyć, że w sklepie narciarskim w Krakowie znaleźć można narty zaprojektowane wyłącznie dla kobiet. Ich znakiem rozpoznawczym jest niepowtarzalny design. Jest to też element mody oraz próba dopasowania nart do stroju oraz charakteru. Co więcej, narty damskie to inna technologia produkcji. Okazuje się, że są lżejsze od tych dla panów nawet o 20 proc.

Sklep narciarski w Krakowie – co warto wiedzieć?

Wiele osób zastanawia się, jakie powinny być narty dla dzieci. W takim przypadku wybór nie jest skomplikowany. Bardzo dużo producentów oferuje narty na rdzeniu kompozytowym, bardziej elastyczne, lżejsze oraz przeznaczone dla maluchów o średnio-zaawansowanej technice jazdy. Natomiast dla dzieci z dużym doświadczeniem, które lubią rywalizację oraz szybkość zalecane są narty z rdzeniem drewnianym. Powinny być sztywne oraz szybkie.

Bardzo istotne jest to, żeby narty pochodziły od uznanego producenta, gdyż ich jakość powinna być na pierwszym miejscu. Celem jest zapewnienie nie tylko komfortu, ale też bezpieczeństwa. Dlatego narty najlepiej zakupić bądź wypożyczyć w sprawdzonej wypożyczalni. W Krakowie znajduje się ich sporo.

Więcej informacji znajdziesz na stronie narty Kraków.

Comments are closed.

Pin It