Wiele osób nie tylko zmaga się z problemem ciągle odrastających włosów z różnych partii swojej skóry. Ich usuwanie tradycyjnymi metodami zajmuje czas, ale również prowadzi do częstych podrażnień osób, które posiadają delikatną skórę. Prowadzi to do bolesnych zacięć, zaczerwienienia czy powstawania nieestetycznych krostek. Aby jednocześnie zachować miękką i gładką skórę wolną od owłosienia poleca się zabieg depilacji laserem.

Schemat postępowania

Depilacja laserowa wiąże się z regularnymi wizytami w salony – z reguły od 4 do 9 razy na daną partię ciała. Cały proces polega na użyciu lasera, które w dzisiejszych czasach są bardzo nowocześnie skonstruowane. Minimalizują obrzęki i zaczerwienienia, a dzięki nim sam zabieg jest bezbolesny. Wiązka światłą skupia się na barwniku cebulki włosowej, który pod wpływem nagrzania niszczy strukturę włosa. Także można powiedzieć, że wiązka światła jest pośrednim źródłem zniszczenia na dobre struktury włosa.

Sprawdź: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-katowice/

Jako, że proces powtarzany jest kilkukrotnie trzeba wiedzieć jak zachować się przed i po nim.

Przed zabiegiem trzeba dokładnie prześledzić wszystkie przeciwwskazania aby nie przynieść sobie krzywdy – a nie jest ich wiele. Dodatkowo przed i po zabiegu nie korzystać z sauny i nie wystawiać się na promieniowanie słoneczne aby nie podrażniać jeszcze bardziej swojej skóry. Po zabiegu ewentualnie bolące miejsca można posypać zasypkami łagodzącymi pieczenie. Skórę myć bardzo delikatnie preparatami bezmydłowymi i wycierać najlepiej ręcznikami papierowymi – aby nie podrażnić skóry. Ewentualnie można używać miękkich ręczników tradycyjnych. Kremy złuszczające martwy naskórek i peelingi dozwolone są dopiero na 2 tygodnie po przeprowadzonej sesji. 

Depilacja laserowa Katowice

Jak każdy zabieg – nie ma co wybierać mało znanych miejsc o nieciekawych opiniach. Katowice są jednym z większych miast, które oferuje wiele ciekawych salonów z ugruntowaną opinią – przykładem są salony depilacja.pl posiadające najnowocześniejsze urządzenia i doświadczony personel.

Comments are closed.

Pin It