Pomimo tego, że obecnie najczęściej przechowujemy swoje dane w chmurze, to drukarki nadal są niezbędnymi urządzeniami w wielu domach. Jest to przede wszystkim związane z koniecznością posiadania papierowych wydruków ważnych dokumentów, m.in. umów, wyników badań itp.

Drukarka atramentowa czy laserowa?

To jaką drukarkę najlepiej kupić zależy głównie od indywidualnych potrzeb i preferencji. Na stronach internetowych jest wiele porównań tych urządzeń, dzięki którym z pewnością dużo łatwiej jest zdecydować się na konkretny model. Do tej pory najlepszą opinią cieszyły się drukarki laserowe. Na ich korzyść wpływała przede wszystkim szybkość wydruku, co szczególnie doceniają biura, które mają bardzo duże zapotrzebowanie na wydruki. Obecnie jednak drukarki atramentowe równie cechują się równie szybkimi wydrukami, przez co znów stają się coraz popularniejsze. Jednak najważniejszym parametrem, jakim kieruje się wiele osób podczas zakupu urządzenia jest koszt materiałów eksploatacyjnych. Bardzo często producenci kuszą potencjalnych klientów niską ceną urządzenia, nie wspominając jednocześnie o kosztach materiałów eksploatacyjnych, które w wielu przypadkach nawet przewyższają koszt samego urządzenia. Zatem przed zakupem warto sprawdzić ceny tuszy / tonerów oraz maksymalną ilość stron wydruku.

Tusz oryginalny, czy zamiennik?

Niestety oryginalne tusze są bardzo drogie. Zarówno tusz do drukarki hp jak i innych może kosztować od kilku do nawet kilkunastu set złotych. Jeśli drukarkę użytkujemy sporadycznie i wyłącznie w domu, to taki koszt w skali roku nie będzie zbytnio obciążał budżetu domowego. Natomiast jeśli urządzenie drukujące jest jednym z naszych podstawowych narzędzi do pracy, to koszt jego materiałów eksploatacyjnych będzie tak wysoki, że opłacalność korzystania z tego urządzenia będzie znikoma. W takim sytuacjach wiele osób zastanawia się nad kupowaniem zamienników oryginalnych tuszy. Oczywiście jest to dość ryzykowne, ponieważ bardzo często zamienniki nie są produkowane przez firmy, które zajmują się produkcją drukarek, zatem istnieje szansa, że taki produkt nieznanego pochodzenia może trwale uszkodzić drukarkę. W związku z tym producenci drukarek stworzyli alternatywę dla oryginalnych tuszy – w sprzedaży dostępne są wkłady, które można uzupełniać. Jest to wkład po tuszu, który został użyty, a następnie zwrócony do firmy, gdzie został oczyszczony, wymieniony z wadliwych części, a następnie ponownie napełniony tuszem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie tusz do drukarki hp.

Comments are closed.

Pin It