Produkty wykonane z silikonu cieszą się ogromną popularnością wśród klientów. Łączą one bowiem kilka bardzo pożądanych cech takich jak niski koszt zakupu, wysoka użyteczność, praktyczność, a także ładny wygląd. Ostatnimi czasy bardzo popularna stała się techniczna mata silikonowa. Czym jest ten produkt, a także, z jakiego powodu warto się nim zainteresować?

Czym jest techniczna mata silikonowa?

Różnego rodzaju maty ochronne spotkać można dosłownie wszędzie. Sprzedawane są w dużych marketach budowlanych, meblowych czy też nawet tych oferujących standardowo sprzęt elektroniczny. Mało tego, często widuje się je także w hurtowniach budowlanych. Służą one bowiem do ochrony różnorodnych powierzchni przed zniszczeniem. Czym są silikonowe maty techniczne?Jak można się z łatwością domyślić, są to specjalne maty, które zamiast z plastiku, PCV czy też innych sztucznych tworzyw, zrobione są po prostu z utwardzonego silikonu. Charakteryzują się one niezwykłą elastycznością, a także odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia i zagrożenia. Maty te w odróżnieniu od modeli z PCV nie są sprzedawane jako gotowe produkty, lecz najczęściej przechowuje się je w dużych rolka, a następnie odcina na zamówioną długość. Co więcej, maty te w zależności do zastosowania występują w różnych kolorach. Przykładowo modele mleczne są do zastosowania spożywczego, a modele czerwone do przemysłowego.

Czym charakteryzują się silikonowe maty techniczne?

Warto się jednak w tym momencie zastanowić nad tym, z jakiego powodu powinno się takimi matami zainteresować, a nie np. modelami zrobionymi z PCV. Czym się charakteryzują silikonowe maty?Przede wszystkim wiedzieć trzeba, że są one niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne. Właściwie nie da się ich porysować, więc świetnie sprawdzają się jako ochrona np. podłogi. Co więcej, są one zupełnie niepalne, a także są odporne na niską temperaturę. Co ciekawe w odróżnieniu od innych tego typu mat, niska temperatura nie wpływa na ich elastyczność. Dodatkowo wspomnieć tu trzeba także o tym, że takiego rodzaju maty odporne są na promienie UV, więc nie tracą swojego koloru z wiekiem. Co więcej, są w pełni zabezpieczone na działanie tłuszczów i olejów.

Gdzie takie maty powinno się stosować?

Widząc powyższe cechy charakterystyczne, bez problemu można zauważyć, że techniczna mata silikonowa może być wykorzystywana w naprawdę zróżnicowanych środowiskach.Gdzie zatem się sprawdzi? Rewelacyjnie posłuży w domu, w biurze, czy też w zakładzie produkcyjnym. Można z niej korzystać w magazynie, warsztacie samochodowym, a nawet w różnego rodzaju fabrykach. Wszędzie tam, gdzie warunki pracy byłyby zbyt ekstremalne dla innego typu mat.

Więcej informacji znajdziesz na stronie techniczna mata silikonowa.

Comments are closed.

Pin It