Szablony dekoracyjne ułatwiają wykonanie pracy wymagającej manualnych zdolności. Przydają się zwłaszcza osobom, których umiejętności plastycznie pozostawiają wiele do życzenia. Jeśli konieczne jest dokładne odwzorowanie jakiegoś wzoru, bez szablonu dekoracyjnego będzie to praktycznie niemożliwe. Same szablony dzielą się na kilka rodzajów i – jeśli się im przyjrzeć – można dzięki nim wyczarować całkiem ładne dekoracje – jak się zaraz okaże, także jadalne.

Szablony dekoracyjne do malowania

Wykonane są z tworzywa sztucznego, dzięki czemu można ich używać wielokrotnie. Dzięki szablonom dekoracyjnym można stworzyć ciekawą i oryginalną dekorację na ścianie. W ten sposób można namalować postacie z bajek w pokoju dziecka albo indyjski motyw w salonie urządzonym w podobnym stylu.    

Szablon można zamalować farbą, ale także użyć do jego wypełnienia tynku strukturalnego albo pasty dekoracyjnej. Z kilku szablonów można stworzyć barwną historię na ścianie i sprawić, że nudne pomieszczenie nabierze nowego charakteru. Dzięki szablonowi można też odnowić pokój bez konieczności malowania wszystkich ścian. Przydaje się on w razie konieczności ukrycia plam, które pojawiły się na ścianie.

Szablony dekoracyjne do naklejania

W odróżnieniu od tych poprzednich, są jednorazowego użytku. Nakleja się je na ściany bądź inne powierzchnie – szafki, drzwi, czy płytki.    Świetnie nadają się do pokoju dziecięcego, ponieważ dzieci mogą bez problemu naklejać pojedyncze elementy szablonu w dowolne miejsca na ścianie, tworząc ciekawe bajkowe obrazki. Na rynku dostępne są również szablony w kolorze czarnym, które bogactwem wzorów mogą odmienić salon lub sypialnię.    Dzięki łatwej aplikacji w kilka minut można zmienić wygląd dowolnego pomieszczenia. Jednak wadą takich szablonów dekoracyjnych jest to, że po ich odklejaniu konieczne jest zagipsowanie ścian. Zdarza się, że ich klej trzyma tak mocno, że odchodzą ze ścianą aż do gołego tynku. Zerwanie szablonu nawet po kilku minutach jest niemalże niemożliwe. 

Szablony do tworzenia wzorów na kawie i produktach cukierniczych

Przy pomocy szablonów dekoracyjnych można uczynić ze zwykłej kawy napój godny fotki na Instagramie a z murzynka ozdobionego cukrem pudrem ciasto z programu kulinarnego. Szablony dekoracyjne przeznaczone do kontaktu z żywnością są wielokrotnego użytku i zwykle przedstawiają obrazki związane tematycznie z różnymi świętami, czy okazjami.    Można za ich pomocą ułożyć cukrowe dekoracje w efektowny sposób albo posypać kawę cynamonem, układając na jej powierzchni ciekawy wzorek.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szablony dekoracyjne.

Comments are closed.

Pin It zobacz -renoma.pl https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/