Mówi się okna nieotwierane, ale można też powiedzieć okna typu fix. Nieważna jest nazwa. Ważniejsze jest to, że są to produkty, które cieszą się pozytywną opinią. Może jest to spowodowane tym, że tego typu stolarka okienna posiada ogrom zalet. 

Tanie okna nieotwierane

Nie każdy jest tego świadom, ale okna typu fix są bardzo tanie – nawet o kilkadziesiąt procent taniej, niż to jest w przypadku zwykłej stolarki okiennej. Jest to spowodowane m.in. tym, że w tych oknach nie ma tak skomplikowanych mechanizmów, jakie są potrzebne przy oknach zwykłych. Dlaczego? Ponieważ nie trzeba ich w ogóle otwierać. Co więcej – nie otwiera się ich, ale to dzięki nim można stworzyć naprawdę duże przeszklenia w elewacjach, które pomagają wpuścić do środka naprawdę dużą ilość światła dziennego. W szczególności, jeżeli komuś zależy na tym, aby uzyskać panoramiczny efekt. Jest to możliwe dzięki temu, że nie wymagają one zastosowania specjalnych słupków.

Wady okien typu fix

Trzeba być uczciwym i przyznać, że okna nieotwierane mają nie tylko zalety, ale mają również wady. Jeżeli chodzi o te ostatnie, to mowa tu o tym, że nie będzie można przy ich pomocy wietrzyć pomieszczenia. Dlatego też nie może to być jedyna alternatywa dla domów jednorodzinnych, czy też mieszkań, budynków o innym przeznaczeniu. Wadą tego typu okien jest to, że ich pielęgnacja może być nieco utrudniona. Trzeba bowiem wyjść na dwór, aby umyć je z jednej strony. Nie ma bowiem opcji, że będzie można umyć je ze środka domu, no bo całość się jednak nie otwiera. 

 

Comments are closed.

Pin It