Wyjazdy zagraniczne obarczone są zawsze ryzykiem, że jeśli będziemy potrzebowali pomocy lekarza to z całą pewnością będzie to spory wydatek. W wybranych państwach skorzystać można z EKUZ, ale – nie zawsze taki wariant będzie wystarczający. A jak wygląda kwestia pomocy medycznej dla turystów w Rosji?

Urlop w Rosji? Sprawdź jak się przygotować

Jeśli chcemy udać się na urlop do Rosji to trzeba pamiętać, że niezbędna będzie wiza wjazdowa do tego kraju. Jednak aby ją otrzymać konieczne jest spełnienie pewnych warunków. Jednym z nich jest wykupienie i przedstawienie polisy turystycznej, z której będą mogły zostać pokryte ewentualne koszty związane z leczeniem. Co ważne, wartość takiego ubezpieczenia nie może być niższa niż 30 000 euro. Ale jest to minimalne wymaganie, natomiast każdy ma prawo wybrać ochronę znacznie szerszą.

Polisa dla turysty, o czym pamiętać?

Ubezpieczenie turystyczne jest dużym ułatwieniem, ponieważ dzięki niemu korzystać można nie tylko z publicznych, ale i prywatnych placówek medycznych. Zwiększenie zakresu ochrony i wartości polisy jest ważną kwestią szczególnie w czasie pandemii koronawirusa. Poza  refundacją kosztów takiej terapii warto zwrócić uwagę na to, aby polisa pokrywała również wydatki związane z kwarantanną lub izolacją, jak wyżywienie oraz nocleg. Jeśli podróżujemy z dzieckiem to dobrym rozwiązaniem będzie wybór wariantu, który zapewni ochronę rodzicom na czas choroby dziecka.

Jeśli wyjeżdżamy poza granice Polski to warto, aby ubezpieczenie turystyczne obejmowało również wydatek związany z koniecznością wykonania testu na koronawirusa.

 

Comments are closed.

Pin It