Parasol w ogrodzie to niewątpliwie element, który wpływa na jakość naszego wypoczynku i nasz komfort. Podstawa do parasola jest jego nieodzownym elementem! Jaki parasol wybrać, aby spełniał on nasze oczekiwania i idealnie wpisywał się w estetykę miejsca wypoczynkowego? Możliwości jest wiele!

Parasol i podstawa do parasola – co proponują producenci?

Szukając idealnego parasola ogrodowego przede wszystkim stawiajmy na wysoką jakość oraz dopasowanie produktu do naszych potrzeb. Inne parasole sprawdzą się na tarasach czy balkonach, a jeszcze inne w ogrodach. Producenci proponują nam parasole o różnej wielkości czaszy, przez co możemy dopasować model do naszych potrzeb. 

Na dużą uwagę zasługują materiały: parasole tworzone są z wysokiej jakości tworzyw, zabezpieczonych przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, promieniowaniem UV, działaniem wilgoci. Parasole ogrodowe zaskoczą nas również elegancją i ciekawą estetyką – projektanci śledzą trendy i odpowiadają na oczekiwania klientów. 

Stelaże parasoli tworzone są z elementów aluminiowych, malowanych proszkowo. To sprawia, że są one zabezpieczone przed działaniem wilgoci i rdzą. Czasze wykonywane są z tkanin poliestrowych pokrytych warstwą poliuretanu – takie połączenie sprawia, że tkanina jest zabezpieczona nie tylko przed promieniami UV, ale również przed deszczem! Czasze mogą być odchylane w jednej lub w dwóch płaszczyznach, w zależności od wybranego modelu parasola. Podstawa do parasola może być wykonana np. z włókna szklanego – tak tworzy się podstawy do wkopania w ziemię, idealne do ogrodu. 

Ochrona parasola zimą

Czy wiesz, że parasol ogrodowy, tak samo jak inne meble w ogrodzie, należy odpowiednio zabezpieczyć przed zimą? Chętnie wykorzystywanym rozwiązaniem są pokrowce ogrodowe, tworzone z wysokiej jakości tkanin poliestrowych o gęstym splocie. 

Comments are closed.

Pin It