Nie ma wątpliwości, że okna przesuwne są dzisiaj jednymi z chętniej wybieranych – mówią producenci stolarki okiennej. Okna przesuwne to nie tylko kwintesencja nowoczesności, ale też możliwość poprawienia komfortu życia oraz lepszego zarządzania przestrzenią. Okna tego typu to również rozwiązanie, które wskazują architekci wnętrz – dlaczego?

Sposób na dobrze oświetlone pomieszczenie – okna przesuwne

Trendy aranżacyjne zmieniają się z roku na rok, jednak jedno założenie od wielu lat pozostaje stałe: do wnętrza pomieszczenia ma wpadać jak największa ilość naturalnego światła. Najprostszym rozwiązaniem są tu okna przesuwne, których duża powierzchnia przeszklenia pozwala na to, aby do wnętrza wpadało naturalne światło dzienne. Okna przesuwne rekomendowane są przede wszystkim do mieszkań o ekspozycji północnej i zachodniej, ale i tam, gdzie ceniona jest przestrzeń. Duże okna przesuwne całkowicie zmienią nasze postrzeganie przestrzeni domowej: sprawią, że pomieszczeni stanie się znacznie przyjemniejsze w odbiorze, a jednocześnie nowocześniejsze.

Czy wiesz, że okna przesuwne mogą być nawet do trzech razy większe od tradycyjnych okien rekomendowanych do domów? Podstawową zaletą okien przesuwnych jest oczywiście technologia ich otwierania – nie ma tu skrzydeł uchylnych i konieczności pozostawienia przestrzeni przy nich pustej. Dzięki oknom przesuwnym możemy znacznie lepiej zaaranżować przestrzeń i wykorzystać każdy jej metr kwadratowy. 

Jakie parametry techniczne posiadają okna przesuwne?

Wiele osób obawia się, że duża powierzchnia przeszklenia okien przesuwnych może przyczyniać się do stopniowego wychładzania wnętrza. Producenci uspokajają i zapewniają, że okna przesuwne posiadają wysokie parametry techniczne i izolacyjne, przez co nasze domy i mieszkania są doskonale chronione przed chłodem. 

Comments are closed.

Pin It