Praca w sektorze ochrony zdrowia jest dużym obciążeniem, zarówno psychicznym, jak i fizycznym. Medycy codziennie spędzają wiele godzin na nogach, mają kontakt z patogenami mogącymi  negatywnie wpłynąć na ich zdrowie, często muszą wkładać sporo wysiłku w wykonywanie swoich obowiązków. Aby codzienna praca w szpitalu, ośrodku zdrowia czy prywatnym gabinecie była bardziej komfortowa i higieniczna, każdy medyk musi mieć do dyspozycji odpowiedni strój. Czym charakteryzuje się nowoczesna odzież medyczna? Sprawdź!

Z jakiego materiału powinna być uszyta odzież medyczna?

Najważniejszym czynnikiem wyróżniającą uniformy dla medyków na tle standardowej odzieży jest materiał. Wysokiej jakości odzież medyczna szyta jest z „oddychających” tkanin zapewniających optymalną cyrkulację powietrza, niepodrażniających skóry i niwelujących pocenie. Bluzy, fartuchy i spodnie powinny być przystosowane do częstego prania w wysokich temperaturach i przy użyciu ostrych detergentów. 

Większość producentów oferuje odzież bawełnianą z domieszkami elastanu i spandexu, dzięki którym ubrania mniej się gniotą i są bardziej elastyczne. Na uwagę zasługuje odzież medyczna Iguanamed. Producent oferuje stylową odzież wykonaną z materiału składającego się w 75%  z modalu (naturalnego, ekologicznego włókna z drzewa bukowego), w 22% z poliestru i w 3% ze spandeksu.  

Swoboda ruchów przez cały dzień

Krój i fason odzieży medycznej powinny być starannie dopasowane, aby ubranie nie krępowało ruchów i nie powodowało dyskomfortu podczas kucania czy podnoszenia rąk. Pamiętaj o butach – atestowane, antypoślizgowe obuwie z anatomiczną wkładką jest ważną częścią uniformu medycznego. 

Comments are closed.

Pin It Industrialny dębowy stół do salonu Dębowa konsola do przedpokoju w stylu loft https://chuck.com.pl/funkcjonalnosc-spotyka-design-hokery-do-kuchni-i-sekret-idealnego-wnetrza/