Zazwyczaj solidne, czyli dokładne posprzątanie domu zostawiamy sobie na weekend, ponieważ w tygodniu nie możemy znaleźć czasu, aby poczynić coś w kierunku robienia porządku w mieszkaniu. Warto jednak mimo wszystko poświęcić codziennie choć kilkanaście minut na posprzątanie jakiegoś miejsca lub przynajmniej zadbanie o to, żeby nie powstał bałagan, który potem trudno byłoby opanować. Jeśli jednak naprawdę nie mamy czasu, żeby w ciągu dni pracy coś uprzątnąć, w weekend postarajmy się posprzątać możliwie jak najdokładniej. Człowiek niestety nie zawsze zaczyna od dobrej czynności, przez co w mieszkaniu nadal jest brudno, a śladów sprzątania: nie ma. Sprawdźmy więc, od czego należy zaczynać sprzątanie i czego nie robić. Przyjrzymy się też ofertom firm, które oferują sprzątanie Wrocław.

 

Zacznij od starcia kurzy w kierunku góra – dół

Kurz, który ścieramy z górnych powierzchni, prędko opada na dół, dlatego warto ścierać alergeny właśnie z góry na dół. Przykładowo, jeśli zabieramy się za szafę, zacznijmy od starcia górnej podstawy, przechodząc do ścierania kurzu z boku szafy i kończąc na jej dole. Później warto odkurzyć podłogi, oczywiście po starciu kurzy ze wszystkich mebli w pokoju.

 

Nie myj zakurzonej jeszcze podłogi – sprzątanie Wrocław

Jest to chyba najbardziej oczywisty punkt, ale okazuje się, że niestety tylko pozornie, gdyż wiele nieszczęśników zaczyna od mycia podłogi, która jest zakurzona. Dzięki temu po wyschnięciu podłoga będzie wciąż zabrudzona, a może nawet gorzej, za sprawą przyklejenia pyłków kurzu do powierzchni. Jeśli chcemy więc umyć podłogę tylko po to, aby potem ją odkurzyć, czego nazwać zbyt łatwym nie będziemy mogli, a następnie znowu ją myć, przy okazji próbując uratować mopa, jest to dość nietypowa opcja. Jeżeli jednak zależy nam na naszym czasie i chcemy sprzątać efektywnie, zapamiętajmy podstawową zasadę dbania o czystość: nigdy nie myjmy podłogi, która wcześniej nie była odkurzona.

 

Uszykuj sobie przydatne rzeczy

Zanim zaczniemy cokolwiek sprzątać, uszykujmy sobie wszystkie spray’e, szmatki i inne narzędzia, które będą potrzebne, tak żeby co chwilę nie przerywać porządkowania, aby znaleźć jakiś spray. Warto wtenczas chować sobie wszystkie przybory do sprzątania w jednej szafce, a kiedy nadchodzi czas, by zaprowadzić czystość w mieszkaniu, włożyć wszystkie do miski lub wiadra i nosić je ze sobą do każdego pokoju.

 

Uprzątnij bałagan

Nie można sprzątać, jeśli dom jest daleki od schludnego, czyli przedmioty, które wcześniej stały gdzie indziej, teraz gromadzą się w niezbyt udanym do ich postawienia miejscu. Naprawdę, starcie kurzy i umycie podłóg nic nie da, jeśli w domu i tak będzie panować dezorganizacja. Zanim więc wyciągniemy cięższe działo, w postaci szmatki do ścierania kurzu, postarajmy się opanować bałagan. Wszystkie rzeczy niepotrzebne schowajmy do pudełek, a pudełka do szafy, zaś to co stoi na nieswoim miejscu, odstawmy w miejsce, z którego je wzięliśmy. Dopiero później możemy przejść do sprzątania.

 

Sprzątanie Wrocław, czyli skorzystanie z usług profesjonalistów

Jest to alternatywa dla wszystkich, którzy nie lubią sami sprzątać lub nie potrafią robić tego efektywnie. Jeśli tylko mamy ochotę, wynajmijmy firmę sprzątającą np. https://moppy.pl/, oczywiście dostosowując ją do swego miasta. Dla przykładu, jeśli zamówimy sprzątanie Wrocław, wiedzmy, że usługa obejmuje tylko ofertę dla klienta posiadającego lokum na terenie tego miasta.

 

 

 

 

Comments are closed.

Pin It