Zmiany w kuchni zacznijmy od elementów wykorzystywanych na co dzień, najczęściej. Poza garnkami sprawdźmy stan naszych noży – noże kuchenne warto wymieniać co kilka lat, gdyż stare modele mogą odkształcać się, tępić, uszkadzać. Zamiast nich wybierzmy nowoczesne noże kuchenne wykonane ze stali nierdzewnej. Jak sprawdzą się one w naszych kuchniach?

Noże kuchenne ze stalowymi ostrzami

Nowoczesne noże kuchenne odznaczają się dzisiaj nie tylko trwałymi tworzywami, ale również nietuzinkowym designem, idealnie wpisującym się w najnowsze trendy. Noże takie posiadają stalowe ostrza – stal wykorzystywana do ich produkcji to materiał nierdzewny, zabezpieczony przed odkształcaniem czy korozją. Stal wzbogacana jest najczęściej o pierwiastki takie jak wanad czy chrom – pozwalają one na wzmocnienie struktury stali oraz nadanie jej pewnego stopnia elastyczności, aby możliwe było filetowanie pod kątem. Noże kuchenne zazwyczaj sprzedawane są w kompletach – zestaw taki składa się z pięciu noży, każdy przeznaczony do innej pracy. W kompletach znajdziemy noże do pieczywa, noże do warzyw, noże do szatkowania, tasaki do mięsa – mówią pracownicy sklepu z wysokiej klasy nożami gerlach.pl. Uwagę przyciągają rękojeści prezentowanych noży – są one tworzone z wysokiej jakości drewna litego lub też materiałów syntetycznych o strukturze antypoślizgowej. 

Noże kuchenne dopasowane do potrzeb 

Noże kuchenne możemy kupować w kompletach, jak i pojedynczo – w ten sposób idealnie dopasujemy do naszych potrzeb konkretne rozwiązania. Wiele noży projektowanych jest zgodnie z obowiązującymi trendami – doskonale wpiszą się one we wnętrza skandynawskie, minimalistyczne, loftowe czy rustykalne. Takie nowoczesne noże pozwolą nam na realizowanie kulinarnych wyzwań i uproszczenie codziennej pracy w kuchni. 

Comments are closed.

Pin It