Zaprojektowanie wygodnej i funkcjonalnej strefy wypoczynkowej na tarasie czy w ogrodzie nie jest już dzisiaj problemem. Dzięki licznym kolekcjom meblowym i dodatkom możemy zaaranżować przestrzeń dopasowaną do konkretnych potrzeb. Jednymi z najchętniej wybieranych są dzisiaj meble ogrodowe z technorattanu – meble takie pozwolą na wypoczynek i sprawią, że otoczenie stanie się bardziej estetyczne. 

Meble ogrodowe z technorattanu – zaprojektuj kącik wypoczynkowy

Nie ma znaczenia, czy dysponujemy dużym ogrodem, przestronnym tarasem czy też może niewielkim balkonem – producenci mebli ogrodowych zaproponują nam meble ogrodowe z technorattanu, które sprawdzą się w każdym miejscu. Popularność mebli tego typu wynika przede wszystkim z faktu, że są one wysoce odporne na ścieranie, zmienne warunki atmosferyczne, działanie wilgoci. Stelaże mebli technorattanowych tworzy się z lekkich elementów aluminiowych malowanych proszkowo. Zastosowanie aluminium sprawia, że mebel nie jest ciężki, jego podnoszenie czy przenoszenie nie sprawia problemów. 

Wierzch mebla tworzy plecionka technorattanowa – jest to materiał syntetyczny o nieporowatej strukturze, który nie chłonie brudu, wilgoci. Tworzywo technorattanowe jest wysoce odporne na promieniowanie UV – po wielu latach użytkowania nadal będziemy cieszyć się jego żywym, oryginalnym kolorem. Producenci proponują nam komplety w szerokiej gamie kolorystycznej. 

Jak chronić meble ogrodowe z technorattanu zimą?

W okresie jesieni i zimy meble ogrodowe powinny być zabezpieczone przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Wśród rekomendowanych rozwiązań wymienia się przede wszystkim pokrowce ogrodowe, które dedykowane są dla konkretnych mebli. Pokrowce tworzone są z materiałów poliestrowych o gęstym splocie – taka tkanina odporna jest na ścieranie, wnikanie brudu. 

Comments are closed.

Pin It