Gotowanie i smażenie są jednymi z podstawowych czynności wykonywanych w naszych kuchniach. Potrawy poddane odpowiedniej obróbce cieplnej są smaczne, możliwe jest wydobycie z nich wyjątkowego smaku i aromatu. Aby móc gotować z przyjemnością konieczne są nam odpowiednie garnki i patelnie. Jakie rozwiązania i innowacje proponują nam dzisiaj topowi producenci i projektanci?

Patelnie dopasowane do potrzeb 

Wygodna i poręczna patelnia to niezbędnik w kuchni – to właśnie ona pozwoli nam na przygotowanie smacznych potraw o chrupkiej skórce, smażenie mięs, przygotowywanie dań z woka w stylu azjatyckim. Nowoczesne patelnie zaskoczą nas ciekawymi innowacjami, jak i designem. Zastosowanie powłok ceramicznych pozwala na zmniejszenie kaloryczności potrawy poprzez smażenie na minimalnej ilości tłuszczu. Powłoki ceramiczne przyczynią się również do wygody smażenia – dzięki nim maleje znacznie ryzyko przypalania potraw. Wśród patelni dużym zainteresowaniem cieszą się modele, w których dno imituje naturalny granit. Taka oryginalna patelnia na pewno wpłynie na estetykę kuchni i sprawi, że pomieszczenie to stanie się znacznie ciekawsze. 

Wygodne w użytkowaniu garnki

Szukając garnków przede wszystkim zwracamy uwagę na ich cenę oraz wygląd – to istotne parametry, jednak to, co powinno być dla nas najważniejsze, to materiały. Nowoczesne garnki oferowane w sklepach takich jak gerlach.pltworzone są ze stali nierdzewnej 18/10, która zabezpieczona jest przed działaniem wilgoci, odkształcaniem, rdzą. Garnki takie posiadają dedykowane pokrywki wykonane ze szkła hartowanego. Niewielkie odpowietrzniki pozwolą na odparowanie nadmiaru pary wodnej, co przełoży się na zagęszczenie potrawy. Garnki posiadają profilowane, wygodne uchwyty, często wykonywane z materiałów antypoślizgowych. 

2 W poszukiwaniu idealnych garnków

Comments are closed.

Pin It