Aneks kuchenny zajmuje mało miejsca. Wydawać by się mogło, że będzie to miejsce niezbyt funkcjonalne, ale tak nie będzie. Wystarczy tylko wybrać dobry zestaw mebli kuchennych. Co należy wziąć pod uwagę podczas zakupu? Warto to sprawdzić.

Podział przestrzeni

Zanim jednak zestaw mebli kuchennych stanie na swoim miejscu, czas na podział przestrzeni. Niekoniecznie jest tu mowa o ściankach, które tą przestrzeń zabierają. Aneks ma być połączony z salonem. Nie oznacza to jednak faktu, że obydwu części nie można od siebie oddzielić. W jaki sposób w takim razie podzielić całą przestrzeń? Wykorzystując do tego funkcjonalną wyspę kuchennę, czy też ladę lub barek. Będą to takie umowne granice pomiędzy aneksem a salonem, które również będzie można wykorzystać, np. jako blat roboczy lub jako stół do jedzenie. Pomysłowe? A jakże!

Neutralny zestaw mebli kuchennych

Coraz więcej osób wybiera komplet mebli, który wykonany jest w stylu neutralnym. Taki, który można zarówno dopasować m.in. do kuchni urządzonej w stylu glamour, jak również industrialnym. Dlaczego ludzie podchodzą do tego w ten sposób? Ponieważ biorą pod uwagę to, że ich gusta mogą z czasem się zmieniać. Łatwiej będzie im w przyszłości przemalować ściany w kuchni, dzięki czemu będzie można odświeżyć wygląd całego pomieszczenia, niż wymieniać wszystkie meble na nowe (chyba, że stare już nie będą się do niczego nadawać). W tym momencie warto zwrócić uwagę na białe komplety mebli kuchennych, które można dopasować do różnych wystrojów. 

Comments are closed.

Pin It