Szukając obozu dla dziecka rodzice najczęściej spędzają sporo czasu przeglądając oferty, a tych, jak wiadomo z roku na rok przybywa. Organizatorzy starają się tak przygotowywać oferty, aby to właśnie z ich usług postanowili skorzystać rodzice. Na co zwrócić uwagę gdy chcemy wysłać dziecko na obóz narciarski?

Nie tylko cena!

Nie ma co ukrywać, że obozy narciarskie dla dzieci nie należą do tanich. Ale nie ma się co dziwić, w końcu wynajem sprzętu też sporo kosztuje, do tego nocleg, wyżywienie, a także inne atrakcje, ubezpieczenie… Koszty, jakie musi ponieść organizator są równie wysokie, więc cena nie powinna nikogo dziwić. Jednak – warto dokładnie sprawdzić co znajduje się ofercie. Organizując zimowiska narciarskie przygotowywany jest wstępny plan i rozkład zajęć, z którego rodzice mogą dowiedzieć się jak dużo czasu ich dziecko poświęci na naukę lub doskonalenie jazdy na nartach, a także jakie dodatkowe atrakcje zostały przewidziane. Cena nie powinna być zatem głównym kryterium wyboru. W takim razie na co patrzeć i o co pytać?

Kryteria, jakie zawsze trzeba brać pod uwagę!

Jednym z najważniejszych czynników, na jaki uwagę trzeba zwrócić zawsze jest to, gdzie dziecko ma jechać. Ośrodki narciarskie, zarówno te w Polsce, jak i poza jej granicami mogą dość mocno różnić się między sobą, w tym klasą stoku. Istotne jest też przygotowanie samego wyjazdu. Najlepiej zaufać podmiotom, takim jak Róża Wiatrów, która od lat organizuje wypoczynek dla dzieci i młodzieży. Doświadczenie sprawia, że rodzice mogą mieć pewność, że organizowane zimowiska dla młodzieży będą prowadzone przez doświadczonych instruktorów narciarstwa, a zajęcia zostaną dopasowane do poziomu umiejętności uczestników. Z oferty obozów skorzystać mogą w zasadzie wszyscy, zarówno ci, którzy pragną dopiero nauczyć się tej trudnej sztuki, jak i ci, którzy już od dawna jeżdżą na nartach i chcą pod okiem instruktora udoskonalić swoje umiejętności. Dobrze zorganizowane zimowiska uwzględniają potrzeby każdej grupy.

Opinia dziecka

Należy pamiętać też o wzięciu pod uwagę opinii naszego dziecka. W końcu to ono ma jechać na obóz zimowy i spędzać czas wspólnie z rówieśnikami i śmigać po stoku. Dlatego wybierając konkretną ofertę warto robić to wspólnie z dzieckiem. Nie ma znaczenia czy ma ono lat 8 czy 16, jego opinia jest bardzo ważna. Dobrym rozwiązaniem jest zebranie ofert, które znajdują się w zasięgu budżetu rodzica, a następnie zaprezentowanie ich dziecku oraz wspólny wybór.

Comments are closed.

Pin It