Metoda żelowa zdobienia paznokci to sposób na zadbane i efektowne dłonie. Jednak czasami ma się dość sztucznych paznokci, a wizyta w salonie kosmetycznym jest niemożliwa. Jak sobie poradzić bez pomocy manikiurzystki i samodzielnie usunąć żel?

Manicure szelakowy, akrylowy i metoda żelowa zdobienia paznokci

Jakiś czas temu sztuczne paznokcie wróciły za sprawą Pinteresta i Instagrama Bez względu na to, czy paznokcie szelakowe, akrylowe czy żelowe – każda metoda sztucznego upiększania może przynieść świetne rezultaty. Sztuczne paznokcie mogą teraz wyglądać całkowicie naturalnie.

Niemniej jednak obowiązuje podstawowa zasada – tylko osoby, które regularnie odwiedzają salony stylizacji paznokci, mogą liczyć na zadbany i zdrowy wygląd paznokci. Zbyt długie pazury i stary lakier wyglądają tandetnie, kiczowato i nieestetycznie.

W dobie koronawirusa niestety nie ma możliwości regularnego odwiedzania salonów manicure. Co zrobić żeby samodzielnie pozbyć się żelu z paznokci?

Usuwanie żelu przy pomocy folii aluminiowej i acetonu

Najpopularniejszym sposobem usuwania żelu z paznokci jest metoda z użyciem folii aluminiowej. W tym celu należy przygotować: gruboziarnisty pilnik do paznokci, olejek do skórek lub wazelinę, aceton, waciki, folię aluminiową, sztyft do skórek.

Najpierw musisz delikatnie usunąć wierzchnią warstwę przy pomocy pilnika. Użyj gruboziarnistego pilnika do paznokci. Upewnij się, że usuwasz tylko pierwszą warstwę i, że drobny pył nie utkwił pod skórkami.

Jeśli błyszcząca warstwa zniknęła, wrażliwe skórki należy posmarować olejkiem do paznokci lub wazeliną, aby chronić je przed działaniem acetonu. W ten sposób zapobiegniesz nadmiernemu wysuszeniu skóry przez aceton.

W kolejnym kroku zanurz waciki w acetonie i umieść je na paznokciach, aby lakier był całkowicie pokryty. Ważne jest, aby używać płatków kosmetycznych, a nie waty. Zabezpiecz waciki folią.Waciki muszą pozostać na paznokciach przez około 15 do 20 minut. Najlepiej owinąć każdy paznokieć folią aluminiową, aby waciki się nie zsuwały, a żel dobrze nasiąkł.

Po upływie 15-20 minut usuń folię z wacikami, razem z nimi powinien odejść również paznokieć żelowy. Jeśli tak się nie stało, można go delikatnie podważyć patyczkiem. Jeśli nadal nie odchodzi, owiń paznokcie płatkami z acetonem ponownie.Po wszystkim umyj dokładnie dłonie i nawilż skórki oraz paznokcie olejkiem, odżywką lub zafunduj im olejową kąpiel.

Pozwól paznokciom odpocząć

Chcesz zabezpieczyć swoje paznokcie i uniknąć agresywnego zmywacza do paznokci z acetonem? Wtedy niestety nie masz innego wyjścia, jak po prostu pozwolić żelowi zrosnąć z paznokci. Decydując się na tę metodę upewnij się, że Twoje paznokcie żelowe nie są uszkodzone.

Małe uszkodzenia to doskonała pożywka dla bakterii i grzybów, które mogą trwale osłabić zdrowy wzrost paznokci. Dlatego lepiej zwrócić się o pomoc do profesjonalisty i poprosić salon paznokci o sprawdzenie, czy depilacja jest możliwa.

Metoda żelowa zdobienia paznokci daje super efekty, ale używanie acetonu na dłuższą metę niszczy paznokcie, więc czasem warto dać im odpocząć o takich inwazyjnych zabiegów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-zelowa/.

Comments are closed.

Pin It