Podejmując się zatrudnienia w Niemczech wiele osób obawia się zagadnienia związanego z rozliczeniem podatkowym. Jak rozliczyć PIT z Niemiec prawidłowo? Okazuje się, że nie jest to takie trudne, jak wielu z nas sądzi. Jak przygotować się do rozliczenia podatkowego? Gdzie szukać pomocy? Jakie dokumenty zebrać, aby dopełnić formalności?

Jak rozliczyć PIT z Niemiec w terminie?

Praca poza granicami kraju to świetna okazja nie tylko do podniesienia naszej stopy życiowej, ale również na zdobycie ciekawego doświadczenia w zagranicznych firmach. Osoby zatrudniające się na stałe czy na określony czas muszą być jednak świadome, że po zakończeniu roku podatkowego konieczne będzie rozliczenie się z niemieckim fiskusem. Zasadniczo niemieckie urzędy dają nam na to cztery lata, a w uzasadnionych sytuacjach czas ten może być przedłużony. Zastanawiając się jak rozliczyć PIT z Niemiec przede wszystkim pamiętajmy o tym, że konieczne będą nasze dokumenty związane z umową o pracę. Musimy również określić, czy pragniemy ubiegać się o zwrot z nadpłaconego podatku, czy też nie. Jeśli tak, musimy pamiętać, że konieczne będzie rozliczenie się nie tylko w Niemczech, ale również w Polsce. Rozliczenie w Polsce pozwoli na uzyskanie niezbędnego zaświadczenia, które dołączamy do deklaracji niemieckiej. Jeśli uzyskaliśmy dochód zarówno w Niemczech, jak i w Polsce, to konieczne będzie rozliczenie się w obu krajach.

Jak rozliczyć PIT z Niemiec prawidłowo?

Obecnie nie musimy już martwic się o to, jak rozliczyć PIT z Niemiec – podobnie jak w Polsce niemieckie urzędy dają możliwość rozliczania się poprzez Internet, czyli bez konieczności wychodzenia z domu. Jeśli mamy wątpliwości co do poprawności naszej deklaracji możemy skorzystać z pomocy wyspecjalizowanych biur podatkowych. 

Comments are closed.

Pin It zobacz ndo.pl -renoma.pl