Surowa elegancja przemysłowych przestrzeni w stylu loft nadal jest bardzo popularna. Jakie donice będą najlepiej wyglądały w industrialnych wnętrzach? Oto 3 modele, które idealnie pasują do współczesnych loftów.

1. Donice na metalowych stojakach

Obecnie największym hitem w stylu loft są donice dekoracyjne składające się z pojemnika umieszczonego na metalowym stojaku. Zastosowanie metalowej podstawy o geometrycznym kształcie nadaje całej konstrukcji lekki i industrialny wygląd.

Loftowe donice na stojakach oferowane są w różnych wysokościach, dlatego można stworzyć z nimi efektowne kompozycje przestrzenne. Do industrialnych wnętrz najczęściej wybierane są donice w kolorach jak czarny i grafitowy, ale producenci oferują je też w wielu innych barwach, na przykład jak stare złoto czy miedź.

Jeżeli masz już kwiaty w doniczkach, możesz także zakupić kwietniki zbudowane z metalowej ramy. Do wyboru są kwietniki z jednym i kilkoma miejscami na rośliny.

2. Donice imitujące kamień

We wnętrzach w stylu loft świetnie wygląda naturalny kamień, w tym granit, marmur i piaskowiec. Właśnie dlatego warto wziąć je również pod uwagę przy aranżacji przestrzeni kwiatami.

Naturalny kamień jest jednak drogi i ciężki, dlatego najlepiej zdecydować się na jego imitację. Naśladujące swoim wyglądem kamień donice dekoracyjne mogą świetnie prezentować się na podłodze lub na parapecie. Do ich produkcji najczęściej stosowane jest tworzywo sztuczne, które do złudzenia przypomina skałę. Do wyboru jest wiele kolorów, między innymi jasnoszary, ciemnoszary, beżowy, brązowy czy czarny, dlatego można dopasować je do charakteru wnętrza i do swojego gustu.

Donice z tworzywa imitującego kamień będą także świetnie sprawdzały się na zewnątrz – na tarasie albo na balkonie. Można kupić je w dużych rozmiarach na rozłożyste kwiaty i krzewy.

3. Donice z betonu

Styl industrialny kojarzy się również z betonem. To jeden z często stosowanych materiałów w loftowych przestrzeniach. Służy on także do produkcji donic dekoracyjnych w geometrycznych kształtach.

Donice z betonu świetnie wyglądają w przemysłowych wnętrzach. Surowość betonu podkreśla ich charakter, nadając im oryginalny wymiar. Donice produkowane są z betonu architektonicznego, który cechuje się gładszym wykończeniem w porównaniu do zwykłego betonu. Mogą być też barwione na różne kolory.

Alternatywą dla donic wykonanych z prawdziwego betonu są modele z tworzywa sztucznego, które swoją strukturą przypominają beton. Są także lżejsze i tańsze, dlatego również mają wielu zadowolonych użytkowników.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://barokko.pl/pol_n_Donice-179.html.

Comments are closed.

Pin It