Wakacje – czy to letnie czy zimowe – zawsze mają ten sam wyjątkowy i rekreacyjny wymiar. I to niezależnie od tego, czy leniuchuje się nad morzem, czy też w śnieżnych otchłaniach Bieszczad. Wracając do tematu morza, chyba każdy chce nocować jak najbliżej brzegu. Biorąc pod uwagę takie miasto jak Świnoujście noclegi blisko morza nie zawsze mają sens.

Blisko, czy daleko?

Nocowanie blisko morza to z pewnością duża wygoda dla tych, którzy nie chcą przebijać się wraz z tłumem turystów na plażę w letni, upalny dzień. Bądź co bądź, opalanie się w drodze na plażę jest znacznie mniej komfortowe, niż leniuchowanie na piasku. Do tego grona osób trzeba też doliczyć pasjonatów mocniejszych trunków, a także lokalnych oszustów.

Co gorsza, długie spacery nad plażę (i powroty z niej) to automatycznie krótszy czas spędzony nad samym morzem. No chyba, że ktoś chce wracać z plaży po godzinie 21.00 i wybrać się na nią już o 7.00 lub 8.00. Z drugiej strony, dalekie spacery pozwalają poznać miasto, w którym spędza się nadmorski urlop.

Świnoujście – miasto krótkich dystansów

W przypadku tak dużego miasta jak Świnoujście noclegi blisko morza są dużo bardziej korzystne, niż te, które znajdują się na drugim krańcu miasta. Wrogiem turysty jest tu m.in. sama infrastruktura, będąca połączeniem dziesiątek, a nawet setek torów wodnych, przepraw i innych barier opóźniających dotarcie na plażę.

Trzeba też pamiętać, że Świnoujście są miastem dużym, które jest odwiedzane – zwłaszcza w okresie letnim – przez miliony turystów. Trzeba zrozumieć ludzi, którzy nie chcą (wraz z kilkoma tysiącami osób) powoli „przebijać się” w stronę plaży. Każdy i to nawet turysta nad Bałtykiem, ma prawo do odrobiny relaksu.

Czas poznać miasto!

W przypadku takich miast jak Świnoujście, noclegi w pobliżu morza cieszą się największą popularnością. Inaczej jest w małych, nadmorskich miejscowościach, w których nigdy tłumów nie było. Tutaj można nocować nawet i na drugim krańcu miasteczka. Nie ma to żadnego znaczenia, skoro na plażę i tak jest maksymalnie 500 – 1000 metrów marszu.

Podsumowując, noclegi blisko morza mają wiele zalet, ale również i wady. Te ostatnie dotyczą braku ciszy, spokoju i innych udogodnień, tak charakterystycznych dla nadmorskich enklaw turystycznej nirwany. Nic więc dziwnego, że sporo turystów (zwłaszcza z głębi kraju) jest skutecznie odstraszonych wizją głośnych, hałaśliwych wakacji. I właśnie dlatego stawiają oni na ciszę i spokój.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Noclegi Świnoujście.

Comments are closed.

Pin It