Ceramika łazienkowa określana również potocznie mianem białego montażu to szerokie pojęcie, które obejmuje elementy wyposażenia łazienki wykonane z wyrobów będących pochodnymi gliny. Zasadniczo wszystkie elementy ceramiczne w łazience, z uwagi na panujące w niej specyficzne warunki wilgoci i temperatury, są pokryte szkliwem. Dzięki temu cechuje je wyższa wytrzymałość i trwałość.

Rodzaje ceramiki

Ceramika to wyroby z wypalonej gliny. Jej historia jest bardzo długa, tworzone z niej wyroby odzwierciedlają zmieniające się dzieje ludzkości, a jej wyrabianie to niebywałe osiągnięcie ludzkości. Początkowo wyroby z ceramiki służyły do przechowywania żywności, z czasem jednak znalazła ona zastosowanie w tworzeniu waz czy kafelków.

Rodzaje ceramiki

Ze względu na kilka rodzajów ceramiki, znajduje ona szerokie zastosowanie. Zaliczyć do nich można: porcelanę, fajans, kamionkę, porcelit i terakotę.

Porcelana

Porcelana powstaje z mieszanki kwarcu, skalenia glinki kaolinowej. Wyroby z porcelany są bardzo delikatne i kruche, a jednocześnie bardzo odporne na wysokie temperatury. Cechą charakterystyczną wyrobów z porcelany jest zdolność przepuszczania światła oraz nie przesiąkania wodą.

Fajans

Fajans wytwarzany jest z mieszanki analogicznej do wykorzystywanej w produkcji porcelany, jednak wykorzystywane w procesie surowce są niższej jakości. Wyroby z fajansu nie przepuszczają światła, są bardziej masywne i toporne oraz przesiąka wodą i muszą być pokrywane szkliwem.

Porcelit

Wyroby z porcelitu, podobnie jak z fajansu, cechują się niższą jakością niż porcelana. Porcelit nie przepuszcza światła. Jest to główny rodzaj ceramiki wykorzystywany podczas produkcji ceramiki łazienkowej, w tym umywalek i muszli klozetowych.

Kamionka

Kamionka powstaje z gliny, szamotu i piasku kwarcowego. Cechą istotną wyrobów z kamionki jest odporność na działanie kwasów. Ze względu na dużą wytrzymałość kamionka wykorzystywana jest do produkcji płytek podłogowych.

Ceramika łazienkowa

Ceramika łazienkowa produkowana jest przede wszystkim z porcelitu, który jest formowany, pokrywany szkliwem i utrwalany w procesie wypalania.

Ceramika łazienkowa Oltens

Na przełomie ostatnich lat rola łazienki zmieniała się. Dawniej było to miejsce nieco pomijane we wzornictwie, obecnie jest to miejsce szalenie istotne, utrzymywane w najnowszych trendach. Współczesna łazienka ma być miejscem luksusowym, komfortowym i urządzonym zgodnie ze stylem obowiązującym w pozostałych pomieszczeniach mieszkania.

W najnowsze trendy we wzornictwie wpisuje się ceramika łazienkowa Oltens, zarówno w obrębie proponowanych kształtów, na przykład owalnych umywalek nablatowych, czy też faktury wykończenia – czarny mat. Ceramika łazienkowa Oltens cechuje się wysoką jakością produktów i dbałością o nawet najdrobniejszy szczegół wykończenia. Faktem wartym odnotowania jest to, że w parze z wysoką jakością oferowanych produktów idzie konkurencyjna cena. Takie nietuzinkowe połączenie wpływa na zadowolenie nawet najbardziej wymagających klientów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie ceramika Deante..

Comments are closed.

Pin It gril na gaz gril turystyczny zadaszenie grilla