Ceramika łazienkowa określana również potocznie mianem białego montażu to szerokie pojęcie, które obejmuje elementy wyposażenia łazienki wykonane z wyrobów będących pochodnymi gliny. Zasadniczo wszystkie elementy ceramiczne w łazience, z uwagi na panujące w niej specyficzne warunki wilgoci i temperatury, są pokryte szkliwem. Dzięki temu cechuje je wyższa wytrzymałość i trwałość.

Rodzaje ceramiki

Ceramika to wyroby z wypalonej gliny. Jej historia jest bardzo długa, tworzone z niej wyroby odzwierciedlają zmieniające się dzieje ludzkości, a jej wyrabianie to niebywałe osiągnięcie ludzkości. Początkowo wyroby z ceramiki służyły do przechowywania żywności, z czasem jednak znalazła ona zastosowanie w tworzeniu waz czy kafelków.

Rodzaje ceramiki

Ze względu na kilka rodzajów ceramiki, znajduje ona szerokie zastosowanie. Zaliczyć do nich można: porcelanę, fajans, kamionkę, porcelit i terakotę.

Porcelana

Porcelana powstaje z mieszanki kwarcu, skalenia glinki kaolinowej. Wyroby z porcelany są bardzo delikatne i kruche, a jednocześnie bardzo odporne na wysokie temperatury. Cechą charakterystyczną wyrobów z porcelany jest zdolność przepuszczania światła oraz nie przesiąkania wodą.

Fajans

Fajans wytwarzany jest z mieszanki analogicznej do wykorzystywanej w produkcji porcelany, jednak wykorzystywane w procesie surowce są niższej jakości. Wyroby z fajansu nie przepuszczają światła, są bardziej masywne i toporne oraz przesiąka wodą i muszą być pokrywane szkliwem.

Porcelit

Wyroby z porcelitu, podobnie jak z fajansu, cechują się niższą jakością niż porcelana. Porcelit nie przepuszcza światła. Jest to główny rodzaj ceramiki wykorzystywany podczas produkcji ceramiki łazienkowej, w tym umywalek i muszli klozetowych.

Kamionka

Kamionka powstaje z gliny, szamotu i piasku kwarcowego. Cechą istotną wyrobów z kamionki jest odporność na działanie kwasów. Ze względu na dużą wytrzymałość kamionka wykorzystywana jest do produkcji płytek podłogowych.

Ceramika łazienkowa

Ceramika łazienkowa produkowana jest przede wszystkim z porcelitu, który jest formowany, pokrywany szkliwem i utrwalany w procesie wypalania.

Ceramika łazienkowa Oltens

Na przełomie ostatnich lat rola łazienki zmieniała się. Dawniej było to miejsce nieco pomijane we wzornictwie, obecnie jest to miejsce szalenie istotne, utrzymywane w najnowszych trendach. Współczesna łazienka ma być miejscem luksusowym, komfortowym i urządzonym zgodnie ze stylem obowiązującym w pozostałych pomieszczeniach mieszkania.

W najnowsze trendy we wzornictwie wpisuje się ceramika łazienkowa Oltens, zarówno w obrębie proponowanych kształtów, na przykład owalnych umywalek nablatowych, czy też faktury wykończenia – czarny mat. Ceramika łazienkowa Oltens cechuje się wysoką jakością produktów i dbałością o nawet najdrobniejszy szczegół wykończenia. Faktem wartym odnotowania jest to, że w parze z wysoką jakością oferowanych produktów idzie konkurencyjna cena. Takie nietuzinkowe połączenie wpływa na zadowolenie nawet najbardziej wymagających klientów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie ceramika Deante..

Comments are closed.

Pin It https://4sch.pl/odkryj-sekret-ekskluzywnych-mebli-loftowych/ https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ lowysalon.com