Kierowcy samochodów ciężarowych mają gorzej. To stwierdzenie może nie być zbyt popularne. Nie zmienia jednak faktu, że jest prawdziwe. Mają gorzej i jest to niezaprzeczalny fakt. Muszą, bowiem myśleć i zwracać uwagę na rzeczy, o których kierowcy samochodów osobowych nawet nie pomyślą. Kierowca samochodu osobowego nie musi nigdzie monitorować czasu spędzonego za kółkiem. Kierowca samochodu ciężarowego musi to robić. Najczęściej osobówkę parkujemy na dowolnym parkingu. Wystarczy, aby było miejsce. Natomiast kierowca ciężarówki, musi wybrać bezpieczny parking.

Co to znaczy bezpieczny parking?

Każdy kierowca musi się gdzieś zatrzymać. Czy to na obiad, czy po to, aby kręcić pauzę. Wybiera parking, zatrzymuje się i już. Ale w przypadku kierowcy jadącego samochodem parking musi być bezpieczny. Czym jest bezpieczny parking? Co oznacza ten zwrot? Czy jest jakaś definicja parkingu? Bezpiecznego parkingu?

Może i jest taka definicja, ale tak naprawdę niczego ona nie zmienia. Dla kierowcy samochodu ciężarowego, nie jest bowiem ważna definicja bezpiecznego parkingu. Ważne jest coś innego. Ważne jest to, co napisano w warunkach ubezpieczenia i zlecenia. Tak. To właśnie informacje zawarte w warunkach ubezpieczenia OCP są kluczowe, jeżeli chodzi o bezpieczny parking. Oraz informacje, zawarte w szczegółach zlecenia. To tam są określone warunki, które musi spełnić dany parking, aby zostać uznany za bezpieczny. Prawda, że ciekawe?

Po co szukać bezpiecznego parkingu, mając ubezpieczenie?

Tutaj sprawa wygląda tak. Samochody ciężarowe przewożą towary. Często są to bardzo drogie towary, które mogą zostać uszkodzone lub ukradzione. Kierowca odpowiada za przewożony towar. I dlatego kupuje ubezpieczenie. Aby w razie wystąpienia szkody, odpowiedzialność spoczywała na firmie ubezpieczeniowej, należy przestrzegać warunków umowy. Ubezpieczyciele nie działają z pobudek altruistycznych. Dla nich liczy się zysk. Dlatego chętnie wyszukują wszelkie niezgodności z umową, aby móc nie wypłacić ewentualnego odszkodowania. Tak niestety to działa.

Stąd tak ważne jest, nawet mając ubezpieczenie, korzystanie z bezpiecznych parkingów. I zadbanie o to, aby te parkingi były bezpieczne w takim zakresie, w jakim wynika to z warunków ubezpieczenia OCP. Oraz, co dla kierowców jest oczywiste, aby parking spełniał wszystkie wymogi, które zostały zawarte w warunkach umowy transportowej, która powinna być dołączona do każdego zlecenia transportowego.

Comments are closed.

Pin It