Piękne i zadbane paznokcie jest to podstawą w dbaniu o siebie. Odpowiednio dobrane akcesoria do paznokci oraz narzędzi do wykonania manicure i pedicure może z pozoru wydawać się prosty. Jednak na rynku beauty dostępnych jest wiele niewartych ceny przedmiotów.

Podstawa akcesoriów do paznokci, czyli lakiery

Jest kilka rodzajów lakierów. Te najprostsze, czyli zwykłe utrzymują się od kilku dni do nawet tygodnia. Za ich zalety uznaje się niewielką cenę oraz szybkość i łatwość w malowaniu paznokci.

Aby używać lakierów hybrydowych albo żelowych trzeba, albo mieć umiejętności, albo udać się do kosmetyczki. Malowanie nimi paznokci jest na pewno czasochłonne i drogie. Jednak te wady wynagradzane są przez długotrwałość hybryd.

Kolejnymi rodzajami lakierów do paznokci jest top i baza, czasami stanowią one jeden produkt. Nakładanie ich przed oraz po malowaniu znacznie zwiększa trwałość i wytrzymałość manicure. Dzięki nim można zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze.

Jakie są ozdoby do paznokci?

Akcesoria do paznokci to również są wszelkiego rodzaju ozdoby do paznokci. Mogą to być naklejki, kryształki, albo brokat. W większości przypadku do ich nałożenia potrzebny jest klej. Należy pamiętać, że wykonanie paznokci z takimi dodatkami wymaga dużej precyzji oraz doświadczenia.

Pomalowane paznokcie przyozdobić można również innym lakierem. Do tego potrzebny jest cienki pędzelek, za pomocą którego będziemy w stanie narysować wzorki. Tę technikę można nazwać najtrudniejszą oraz najżmudniejszą.

Kolejny sposób, który nie jest o tyle ozdobą, co po prostu wykonaniem paznokci, stanowią tipsy. Istnieją dwa rodzaje takich akcesoriów. Pierwsze z nich są to gotowe już produkty, które wymagają tylko przyklejenia. To dobra opcja dla zabieganych lub mniej doświadczonych. Natomiast druga opcja wymaga poświęcenia więcej czasu, ponieważ tipsy te są niepomalowane oraz bez nadanego kształtu. Należy samodzielnie je przygotować.

Narzędzia to podstawa

Bez odpowiednich narzędzi nie można przygotować odpowiednio paznokci, a to właśnie początek jest najważniejszy. Odpowiednio dobrany pilniczek, cążki oraz polerka stanowią połowę sukcesu.

Akcesoria do paznokci, nie służą tylko do malowania, są to również w kosmetyki do pielęgnacji. Oliwka jest najbardziej podstawowym z nich. Pozwala utrzymać paznokcie oraz dłonie w dobrej kondycji. Odbudowujące bazy są świetnym wyborem dla osób z łamiącymi się płytkami.

Więcej informacji znajdziesz na stronie akcesoria do ozdabiania paznokci.

Comments are closed.

Pin It